UJI

Estructura. Departament d'Història, Geografia i Arte

Administració del departament

Càrrec Nom Despatx Extensió Email
Direcció Mínguez Cornelles, Víctor Manuel HC1404DD 9631 minguez@uji.es
Secretaria Benedito Nuez, Josep HC1414DD 9641 jbenedit@uji.es
Administatiu/Administrativa Vilalta Villarroya, Rosa Maria HC0414DR 9686 vilalta@uji.es

Personal Docent i Investigador

Area: Anàlisi Geogràfica Regional

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Ferreres Bonfill, Juan Bautista Professor/a Contractat/da Doctor/a HC1429DD 9650 ferreres@uji.es
Monteserin Abella, Obdulia Professor/a Associat/da Laboral JB1208DL 8527 monteser@uji.es
Montón Chiva, Enrique Catedràtic/a d'Universitat HC1425DD 9646 montone@uji.es
Parreño Rabadán, Monica Professor/a Associat/da Laboral JB1208DL 8527 mparreno@uji.es
Quereda Sala, José Professor/a Emèrit HC2124DD 9962 quereda@uji.es

Area: Estètica i Teoria de les Arts

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Caballero Guiral, María Juncal Professor/a Ajudant/a Doctor/a Tipus II HC1423DD 9644 mguiral@uji.es
Fabregat Sebastia, Verónica Professor/a Associat/da Laboral HC1164DD 9874 fabregav@uji.es
Giménez Mateu, Francisco Personal investigador en formació (Programa propi UJI) HC1164DD 9874 gimenezf@uji.es
Marín Torres, Juan Manuel Professor/a Titular d'Universitat HC1413DD 9640 marin@uji.es
Molines Cano, Jose Miguel Professor/a Associat/da Laboral HC1164DD 9874 molines@uji.es
Sevilla Madrid, María Carmen Professor/a Associat/da Laboral HC1164DD 9874 csevilla@uji.es
Torrent Esclapes, Rosalía Professor/a Titular d'Universitat HC1409DD 9636 torrent@uji.es
Zacarés Pamblanco, Amparo Professor/a Associat/da Laboral HC0315DD 9536 azacares@uji.es

Area: Geografia Humana

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Ejarque Peñarroya, Ana Isabel Professor/a Associat/da Laboral HC0315DD 9536 ejarque@uji.es
Soriano Martí, Francisco Javier Professor/a Associat/da Laboral HC0315DD 9536 fsoriano@uji.es

Area: Història Antiga

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Bellés Calvera, Lucía Personal investigador en formació (Programa propi UJI) HC0315DD 9536 calvera@uji.es
Benedito Nuez, Josep Professor/a Ajudant/a Doctor/a Tipus II HC1414DD 9641 jbenedit@uji.es
Ferrer Maestro, Juan José Catedràtic/a d'Universitat HC1405DD 9632 jferrer@uji.es

Area: Història Contemporània

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Badenes-Gasset Ramos, Inmaculada Professor/a Titular d'Escola Universitària HC1433DD 9654 badenes@uji.es
Balboa Navarro, Imilcy Professor/a Titular d'Universitat HC1410DD 9637 ibalboa@uji.es
Chust Calero, Manuel Catedràtic/a d'Universitat HC1428DD 9649 chust@uji.es
Domínguez Cabrera, David Personal investigador en formació (Programa Santiago Grisolia GV) HC1412DD 9639 ddomingu@uji.es
Fornas Pallarés, Alfredo Professor/a Associat/da Laboral HC2120AL 9961 afornas@uji.es
Ortí Buig, Andrés Personal investigador en formació (Programa propi UJI) HC1411DD 9638 aorti@uji.es
Piqueras Arenas, José Antonio Catedràtic/a d'Universitat HC1408DD 9635 piqueraj@uji.es
Sales Sanahuja, Juan Carlos Personal investigador en formació (Programa FPU Pla estatal) HC1411DD 9638 jusales@uji.es
Sanz Rozalén, Vicente Professor/a Titular d'Universitat HC1426DD 9647 sanz@uji.es

Area: Història de l'Art

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Bosch Moreno, Victoria Personal investigador en formació (Programa FPU Pla estatal) HC1415DD 9642 vbosch@uji.es
Calvo Cabezas, Eva María Personal investigador en formació (Programa FPI Pla estatal) HC1415DD 9642 ecalvo@uji.es
Feliu Franch, Joan Professor/a Associat/da Laboral HC1430DD 9651 jfeliu@uji.es
González Tornel, Pablo Professor/a Titular d'Universitat HC1431DD 9652 tornel@uji.es
Gozalbo Nadal, Antonio Professor/a Associat/da Laboral HC1422DD 9643 anadal@uji.es
Igual Castelló, Cristina Professor/a Associat/da Laboral HC1430DD 9651 cigual@uji.es
Jiménez Hortelano, Sonia Professor/a Associat/da Laboral HC1142DD 9947 jimenezs@uji.es
Lloret Sos, Isabel María Personal investigador en formació (Programa FPU Pla estatal) HC1422DD 9643 illoret@uji.es
Mínguez Cornelles, Víctor Manuel Catedràtic/a d'Universitat HC1404DD 9631 minguez@uji.es
Rodríguez Moya, María Inmaculada Professor/a Titular d'Universitat HC1406DD 9633 mrodrigu@uji.es

Area: Història Medieval

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Esquilache Martí, Ferran Personal investigador postdoctoral (Programa propi UJI) HC1432DD 9653 esquilac@uji.es
Rabassa Vaquer, Carles Alfred Professor/a Titular d'Universitat HC1403DD 9630 rabassa@uji.es

Area: Història Moderna

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Aleixos Alapont, Santiago Professor/a Associat/da Laboral HC1164DD 9874 aleixos@uji.es
Corona Marzol, María del Carmen Catedràtic/a d'Universitat HC1407DD 9634 corona@uji.es
Fernández Nadal, Carmen María Professor/a Contractat/da Doctor/a HC1424DD 9645 nadal@uji.es
López Amores, Antonio Professor/a Associat/da Laboral HC1412DD 9639 aamores@uji.es

Area: Prehistòria

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Román Monroig, Dídac Personal investigador (Programa GenT doctor/a d'excel·lència) HC1427DD 9648 romand@uji.es

Distincions

Nom Distinció Despatx Extensió Email
Checa Cremades, Fernando Doctorat Honoris Causa
Monlleó Peris, María Rosa Professorat col·laborador honorífic
Rambla Zaragozá, Wenceslao Professorat col·laborador honorífic

Informació proporcionada per: Departament d'Història, Geografia i Art