UJI
  • UJI
  • Organització i estructura

Organització i estructura

Última modificació: 06/04/2020 | Font: Consell de l'Estudiantat

El Consell de l’Estudiantat és l'òrgan màxim de govern de l'estudiantat. Està format per representants dels estudiants i estudiantes claustrals i estudiants del Consell General de Titulacions.

En [aquesta adreça] podeu consultar informació sobre representants de l'estudiantat a les Juntes de Centre i Consells de Departament.


Junta Permanent del Consell de l'Estudiantat

  • Laura Alcaide Sánchez - Portaveu
  • Andrei Sorochin - Secretari
  • Mara López Esteller
  • Tomás Minguez Colás
  • Ángela García López
  • Vicente Tamarit Segarra
  • Marina Calvo Arévalo
  • Blanca Solbes Valero
  • María de los Desamparados López Olivares

964729360
 
Dins del Consell d'Estudiants es troba la Junta Permanent, presidida pel portaveu dels estudiants i estudiantes, és l'òrgan que s'encarrega de dur a terme un treball diari i constant sobre els quefers estudiantils.

Personal tècnic de suport

Membres del Ple del Consell de l'Estudiantat

Per representació claustral

  • Laura Alcaide Sánchez
  • Mara López Esteller
  • Blanca Solbes Valero
  • Marina Calvo Arévalo
  • Vicente Tamarit Segarra
  • Andrei Sorochin
  • Tomás Minguez Colás
  • Bernabé Sangüesa Antolí
  • Ismael El Ghayat Sanchez
  • María Cuenca Ramírez
  • Noemi Serra Martínez
  • Aitor Rubio Poveda
  • Alexandra María Tudela Morant
  • Jorge Ribes Vicente
  • Salvador Hugo López Bernado

Per representació dels Consell de Centre d'Estudis (CCE)

  • Carlos Jiménez Moreno (Delegat de Centre de l’Escola Tècnica Superior de Ciències Experimentals)
  • Iván Checa González (Delegat de Centre de la facultat de Ciències Humanes i Socials)
  • Daniel Pérez Albiol (Delegat de Centre de la facultat de Ciències Jurídiques i Econòmiques)
  • Elena Diana Stroe (Delegat de Centre de la facultat de Ciències de la Salut)

Per representació del Consell General d'Estudis (CGE)

  • Pablo Albalate Bou
  • Ängela García López
  • Sergi Vello Cardus
  • María de los Desamparados López Olivares
  • Lucía Gómez Pascual
  • David Curto Payá
  • David López Echevarría
  • Víctor  Manuel Monzo Bellés

El Ple del Consell de l'Estudiantat el formen 27 estudiants, dels quals 15 són claustrals i es renoven cada 2 anys, i 12 es renoven cada any amb la renovació dels CCE i del CGE.

Per contactar amb tots ells, podeu utilitzar la següents adreça: pleconsell@uji.es

Estudiants Claustrals (37)

  • López Esteller, Mara
  • Alcaide Sánchez, Laura
  • Cerdán Peraire, Mar
  • Calvo Arévalo, Marina
  • Lorenzo Chiva, Paula
  • Moreno Segovia, Marina
  • Sorochin, Andrei
  • Mínguez Colás, Tomás
  • Fuentes Lledó, Patricia
  • El Ghayat Sánchez, Ismael
  • Rubio Poveda, Aitor
  • Barba Iranzo, Paula
  • Sisu, Claudia Madalina
  • Tudela Morant, Alexandra
  • Solbes Valero, Blanca
  • Sangüesa Antolí, Bernabé
  • Clausell Navarro, Anna
  • Tamarit Segarra, Vicente
  • Cuenca Ramírez, María
  • Olmos Rojas, Mariola
  • Ribes Vicente, Jorge
  • Bordàs Vives, Pau
  • Fuster Gil, Carlos
  • Nebot Colom Jaime
  • Julián Pérez, Celia
  • Stroe, Elena Diana
  • Serra Martínez, Noemi
  • Carot Sanmillán, Lucas
  • López Bernadó, Salvador Hugo
  • Barreda García, Eric
  • Pía Vila, Marta
  • Constantino Hervás, Daniel
  • López Vallejo, Israel Stalyn
  • Serra Sánchez, Rosa Abril
  • Serna Martínez, María
  • Porcar Grau, Cristina
  • Curto Payá, David

Representants d'estudiants a les Comissions de l'UJI

Mesa del Claustre (elegits pel Claustre)

  • Laura Alcaide Sánchez
  • Mara López Esteller

Junta Electoral (elegits pel Claustre)

  • Laura Alcaide Sánchez (suplente: Marina Calvo Arévalo)
  • Mara López Esteller (suplente: Andrei Sorochín)

Consell de Govern

Elegits pel Claustre

  • Laura Alcaide Sánchez
  • Mara López Esteller
  • Tomás Minguez Colas
  • Blanca Solbes Valero
  • Andrei Sorochin
  • Vicente Tamarit Segarra

Elegit pel Rector

  • Victor Manuel Mouzo Belles

Comissió d'Etica (elegits pel Claustre)

  • Andrei Sorochin
  • Diana Elena Stroe

Comissió de permanència del VECS (elegits pel Ple del Consell)

  • Brithani Cortés Valencia (representant de Grau)
  • Antoni Isert Sales (representant de Màster)

Comissió d'Estudis i Professorat i Avaluació Docent

Representants elegits al Claustre (2)

  • Laura Alcaide Sánchez
  • Tomás Mínguez Colás

Representants elegits al Ple del Consell d’Estudiants (2)

  • Ivan Checa González
  • Carlos Jimenez Moreno

Comissió d’Avaluació Docent - CAD

Membre del Consell de l’Estudiantat (1)

  • Carlos Jimenez Moreno

Membre de la CEP (1)

  • Ivan Checa González

Consell Social

  • Laura Alcaide Sánchez

Comissió Deontològica (elegits pel Claustre)

  • Ricardo Mondragón Fenollosa

Comissió de Centre de Documentació  

Representant elegit al Claustre

  • Patricia Fuentes Lledó
  • Marina Calvo Arévalo

Representants elegits al Ple del Consell:

  • Carlos Jiménez Moreno (Escola Superior de Tecnologia i Ciències Experimentals)
  • Iván Checa González (Facultat de Ciències Humanes i Socials)
  • Daniel Pérez Albiol (Facultat de Ciències Jurídiques i Econòmiques)
  • Elena Diana Stroe (Facultat de Ciències de la Salut)

Comissió de Política Lingüística

Representant elegit al Claustre (1)

  • Vicente Tamarit Segarra

Representants elegits al Ple del Consell d’Estudiants (2)

  • Arturo Hernández Pérez
  • Pablo Albalate Bou

Comissió d'Afers Econòmics, Informàtics i Infraestructura

Representants elegits al Claustre (3)

  • David Redón Martí
  • Darío Nieto Martín
  • Jorge Ribes Vicente

Representants elegits al Ple del Consell d’Estudiants (3)

  • David López Echeverría
  • David Curto Payá
  • Sergi Vello Cardus

Comissió Assessora de la Unitat d'Igualtat

Elegit entre estudiants claustrals

  • Marina Moreno Segovia

Elegit entre els estudiants del Consell de Govern

  • Andrei Sorochin

Comissió d'Investigació i Doctorat

Representants elegits pel claustre (2)

  • Bernabe Sangüesa Antolí
  • Pau Bordas Vives

Consell de Planificació i Qualitat

  • Carlos Jiménez Moreno
  • Iván Checa González
  • Daniel Pérez Albiol
  • Elena Diana Stroe

Consell Valencià d’Universitats

  • Laura Alcaide Sánchez

Patronat Fundació General de l'UJI

  • Laura Alcaide Sánchez

Comissió Assessora de la Nova Organització D'Estudis (CANOE)

  • Brithani Cortés Valencia

Comissió Consell d'Estudiants Universitari de l'Estat (CEUNE)

  • Laura Alcaide Sánchez

Consell Assessor d'Inserció Professional

Representant del Consell de l’Estudiantat

  • Lucia Pascual Gómez

Representants per cada Centre

  • Carlos Jiménez Moreno (Escola Superior de Tecnologia i Ciències Experimentals)
  • Iván Checa González (Facultat de Ciències Humanes i Socials)
  • Daniel Pérez Albiol (Facultat de Ciències Jurídiques i Econòmiques)
  • Elena Diana Stroe (Facultat de Ciències de la Salut)

Comissió de Beques - OCDS

  • Arturo Hernández Pérez
  • Ángela García López
  • Ivan Checa González
  • Pablo Albalate Bou
  • David Curto Payá
  • Sergi Vello Cardus

Comissió Assessora i Resolutòria de les Propostes dels Cursos d'Estiu de l'UJI

  • Ángela García López

Jurat de Selecció de Becaris del Ministeri i Conselleria

  • Vicente Tamarit Segarra
  • María De Los Desamparados López Olivares
  • Laura Alcaide Sánchez

Comissió Cursos d'Estiu

  • Ángela García López

Representants d'estudiants a les Comissions dels Centres

Comissions de la Facultat de Ciències Jurídiques i Econòmiques

Formaran part de cada Comissió de Grau de la FCJE els coordinadors del Grau. [Aquí] es poden consultar els coordinadors de Grau. En cas de no haver-hi coordinador de Grau, el representant de la Comissió d’eixe Grau serà el delegat de Centre.

Tribunal de Compensació de Qualificacions

  • Titular: Daniel Pérez Albiol
  • Suplent: Sarah Vidre Lara

Comissions de l’Escola Superior de Tecnologia i Ciències Experimentals

Formaran part de cada Comissió de Grau de l’ESTCE els coordinadors del Grau. [Aquí] es poden consultar els coordinadors de cada Grau. En cas de no haver-hi coordinador de Grau, el representant de la Comissió d’eixe Grau serà el delegat de Centre, excepte en: 

Comissió Grau en Enginyeria Tecnologies Industrials

  • Lidia Llago Francés

Tribunal de Compensació

  • Titular: Carlos Jiménez Moreno
  • Suplent: David Nos Chinchilla

Junta Permanent de Centre de l’Escola

  • Carlos Jiménez Moreno
  • David Nos Chinchilla
  • Abel Nicolae

Comissions de la Facultat de Ciències de la Salut

Formaran part de cada Comissió de Grau de la FCS coordinadors del Grau. [Aquí] es poden consultar els coordinadors de cada Grau. En cas de no haver-hi coordinador de Grau, el representant de la Comissió d’eixe Grau serà el delegat de Centre

Tribunal de Compensació

  • Titular: Elena Diana Stroe
  • Suplent: Víctor Mouzó Bellés

Comissions de la Facultat de Ciències Humanes i Socials

Formaran part de cada Comissió de Grau de la FCHS coordinadors del Grau. [Aquí] es poden consultar els coordinadors de cada Grau. En cas de no haver-hi coordinador de Grau, el representant de la Comissió d’eixe Grau serà el delegat de Centre

Tribunal de Compensació

  • Titular: Ivan Checa González
  • Suplent: Brithani Cortés Valencia

 

Informació proporcionada per: Consell de l'Estudiantat