Directors i directores de tesi externs

15/12/2020 | InfoCampus
Compartir

Compartir

Facebook
Twitter
Linkedin
Whatsapp
Gmail
Imprimir

El director o directora de tesi doctoral és la persona responsable de la supervisió de les tasques investigadores del doctorand o doctoranda. Pot ser director o directora de tesi qualsevol doctor o doctora espanyol o estranger amb experiència investigadora acreditada, independentment de la universitat o institució on preste els seus serveis. La Comissió Acadèmica del Programa de Doctorat (CAPD) junt amb l’Escola de Doctorat, avaluen o reconeixen aquesta acreditació i aproven la designació com a director o directora.

 

Procediment d’acreditació d’experiència investigadora a l’efecte de direcció de tesi doctoral per a doctors i doctores no pertanyents als programes de doctorat:

El director o directora extern al programa indicarà en el moment de la proposta de supervisió de tesi la data del últim sexenni viu.

Els doctors i doctores novells que no tinguen encara l'equivalent a un tram de recerca podran codirigir tras l’aprovació del Comitè de Direcció de l’Escola de Doctorat. A tal fi, els investigadors i investigadores externs al programa que vulguen dirigir tesis i no tingen sexennis reconeguts, hauran de fer una sol·licitud dirigida a l’Escola de Doctorat, indicant cinc resultats d’investigació, que seran revisats tenint en compte els criteris de la CENAI per a validar el tram de recerca. La CAPD del programa també farà un informe i, finalment, serà el Comitè de Direcció de l’Escola de Doctorat qui aprovarà el director o directora tenint en compte els dos informes independents. Aquesta aprovació serà valida durant quatre anys.

 

Relació de directors i directores de tesi no inclosos en la memòria original del programa de doctorat en Economia i Empresa.

Professorat pertanyent a la Universitat Jaume I:

Alba Puig Denia (puiga@uji.es)

Alma María Rodríguez Sánchez (alrodrig@uji.es)

Antonio Grandío Botella (agrandio@uji.es)

Beatriz Forés Julián (bfores@uji.es)

Belén Gill de Albornoz Noguer (noguer@uji.es)

Diego Monferrer Tirado (dmonferr@uji.es)

Edgar Bresó Esteve (breso@uji.es)

Elena Escrig Olmedo (eescrig@uji.es)

Enrique Salvador Aragó (esalvado@uji.es)

Francisco Fermín Mallén Broch (fmallen@uji.es)

Gabriele Tedeschi (gtedesch@uji.es)

Gerardo Vicente Sabater Grande (sabater@uji.es)

Gustau Olcina Sempere (golcina@uji.es)

Idoya Ferrero Ferrero (ferrero@uji.es)

Inmaculada Beltrán Martín (ibeltran@uji.es)

Jacob Guinot Reinders (guinotj@uji.es)

John Cardiff (cardiff@uji.es)

José David Cabedo Semper (cabedo@uji.es)

José Miguel Tirado Beltrán (tirado@uji.es)

Luis Martínez Cháfer (chafer@uji.es)

María Estela Bernad Monferrer (bernad@uji.es)

María Luisa Flor Peris (mflor@uji.es)

Maria Mercedes Segarra Ciprés (msegarra@uji.es)

María Ripollés Meliá (mripolle@uji.es)

Marta Estrada Guillén (estrada@uji.es)

Miguel Angel López Navarro (mlopez@uji.es)

Rosa María Rodríguez Artola (artola@uji.es)

Vicente Roca Puig (roca@uji.es)

 

Professorat pertanyent a altres institucions:

Beatriz García Osma (Universidad Carlos III Madrid)

Fernando José Garrigós Simón (Universitat Politècnica de València)

Juan Fernández de Guevara Radoselovics (Universitat de València)

Manuel López Quero (Universidad Politécnica Madrid)

Mario Eboli (Università G. D’Annuzio Pescara, Itàlia)

Silvano Cincotti (Università di Genova, Itàlia)

Robert Gary Pletcher

Carmen Fandos Herrera (Universidad de Zaragoza)

Ester de Quevedo Puente (Universidad de Burgos)

Jose Antonio Aparisi Caudeli (Universitat de València)

Informació proporcionada per: InfoCampus