UJI

Estructura. Departament de Filologia i Cultures Europees

Administració del departament

Càrrec Nom Despatx Extensió Email
Direcció Piquer Vidal, Adolfo HC2333DD 9756 apiquer@uji.es
Secretaria Montañés Gómez, Rubén Josep HC1314DD 9601 montanes@uji.es
Administatiu/Administrativa Conde Castellano, Trinidad Maria HC0304DR 9533 conde@uji.es

Personal Docent i Investigador

Area: Filologia Alemanya

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Andúgar Andreu, Maria Isabel Professor/a Associat/da Laboral HC0316DD 9537 andugar@uji.es
Dinkelacker , Franziska Margarete Professor/a Associat/da Laboral HC0316DD 9537 dinkelac@uji.es
Luque Arrufat, Vita Vera Professor/a Associat/da Laboral HC0316DD 9537 vluque@uji.es
Lutze , Elija Joschka Professor/a Associat/da Laboral TI1028SD 9476 lutze@uji.es

Area: Filologia Catalana

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Àlvaro Martí, Maria Teresa Professor/a Associat/da Laboral HC1307DD 9594 alvaro@uji.es
Balaguer Palomo, Marta Professor/a Associat/da Laboral HD0148DD 7754 balaguma@uji.es
Colonques Segarra, Alejandro Professor/a Associat/da Laboral HC1343DD 9842 acolonqu@uji.es
Doñate Calpe, Raquel Professor/a Associat/da Laboral HC1327DD 9608 rdonate@uji.es
Kotatkova , Adéla Personal investigador postdoctoral (Programa propi UJI) HC1327DD 9608 kotatkov@uji.es
Mahiques Climent, Joan Professor/a Ajudant/a Doctor/a Tipus II HC0317DD 9538 jmahique@uji.es
Martínez Gil, Juan Personal investigador en formació (Programa FPU Pla Estatal) HC1128DD 9950 gilju@uji.es
Martínez Romero, Tomàs Catedràtic/a d'Universitat HC2331DD 9754 romero@uji.es
Meseguer Pallarés, Lluís Bartomeu Catedràtic/a d'Universitat HC2323DD 9746 meseguer@uji.es
Nastasescu , Elena Diana Personal investigador en formació (Programa propi UJI) HC1128DD 9950 nastases@uji.es
Nebot Roig, Aina Professor/a Associat/da Laboral HC1327DD 9608 ainebot@uji.es
Piquer Vidal, Adolfo Professor/a Titular d'Universitat HC2333DD 9756 apiquer@uji.es
Portalés Llop, Enric Pasqual Professor/a Associat/da Laboral HC1327DD 9608 eportale@uji.es
Salvador Liern, Vicent Manuel Catedràtic/a d'Universitat HC2324DD 9747 vsalvado@uji.es
Serra Adsuara, Sergi Professor/a Associat/da Laboral HC1343DD 9842 sserra@uji.es
Sifre Gómez, Manuel Professor/a Titular d'Universitat HC2329DD 9752 sifre@uji.es

Area: Filologia Francesa

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
López Martínez, Marina Professor/a Contractat/da Doctor/a HC2325DD 9748 mlope@uji.es
Sanz Gil, Mercedes Professor/a Titular d'Universitat HC2332DD 9755 sanzg@uji.es

Area: Filologia Grega

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Montañés Gómez, Rubén Josep Professor/a Contractat/da Doctor/a HC1314DD 9601 montanes@uji.es

Area: Filologia Llatina

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Villalonga García, Raquel Professor/a Associat/da Laboral HC1311DD 9598 rvillalo@uji.es

Area: Literatura Espanyola

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Fortuño Llorens, Santiago Professor/a Emèrit HC1306DD 9593 fortuno@uji.es
Nebot Nebot, Vicente José Professor/a Ajudant/a Doctor/a Tipus I HC1343DD 9842 nebotv@uji.es

Area: Llengua Espanyola

Nom Càrrec Despatx Extensió Email
Blas Arroyo, José Luis Catedràtic/a d'Universitat HC1349DD 9625 blas@uji.es
Casanova Ávalos, Manuela Professor/a Titular d'Escola Universitària HC1308DD 9595 avalos@uji.es
Martí Contreras, Jorge Professor/a Ajudant/a Doctor/a Tipus II HC1352DD 9628 jmarti@uji.es
Navarro Carrascosa, Carles Professor/a Associat/da Laboral HD0148DD 7754 ccarrasc@uji.es
Porcar Miralles, Margarita Professor/a Titular d'Universitat HC1341DD 9617 mporcar@uji.es
Salameh Jiménez, Shima Professor/a Associat/da Laboral HC1307DD 9594 salameh@uji.es
Sampietro , Agnese Personal investigador postdoctoral (Programa Juan de la Cierva-formació Pla Estatal) HD0148DD 7754 sampietr@uji.es
Tejada Tello, Pedro Professor/a Associat/da Laboral HC1307DD 9594 tejada@uji.es
Velando Casanova, Mónica Professor/a Titular d'Universitat HC2327DD 9750 velando@uji.es
Vellón Lahoz, Francisco Javier Professor/a Titular d'Universitat HC1309DD 9862 vellon@uji.es

Distincions

Nom Distinció Despatx Extensió Email
Bermúdez Ramiro, Jesús Professorat col·laborador honorífic HC1311DD 9598 bermudez@uji.es
Pitarch Almela, Vicent Distincion extraordinària

Informació proporcionada per: Servei de Comunicació i Publicacions